+90 532 646 87 35

Sosyal Medyada Biz}

Panjur İpinde Kampanya
Panjur İpi , Ahşap Panjur İpi, Otomatik Makara,
TÜMÜNÜ GÖR

Otomatik Panjur Tamir

Panjur- Tamiri Otomatik Panjur Tamir

Balkonlar için tasarlanmış veya ayrı bir panjur sistemi yoktur. Bilenen klasik panjur sistemleri uygulanır. Balkona yapılan panjur sistemlerinin tek farkı, üst kısımdaki kutuların iç kısımda olmasıdır. Balkon kısmınıza dilerseniz klasik ipli ve makaslı bir panjur veya otomatik uzaktan kumandalı motorlu panjur sistemi kurulabilir.

Balkonunuzu panjur ile kapatmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En modern panjur sistemleri ile hizmetinizdeyiz.

 

garantili-hizmet odeme-kolayligi teknik-servis

Panjur sıkışması birçok nedenden kaynaklanabilir. Öncelikle sıkışma nedeni ve nasıl kaynaklandığını tespit etmek bu konuda çok önemlidir.

Panjurunuz eğer panjurunuzu hiç yukarı kaldıramıyorsanız bunun iki nedeni olabilir.

Panjur ipinin sarıldığı yatak kısmının dışına, araya doğru sararak panjurunuzun hareket etmesini engellemiş olabilir. Diğer bir olasılık ise en üstteki panjur lamelleriniz kayarak yatak kasnak demirine takılıyor olabilir.

Yukarıdaki bahsedilen arızaların tamiri için yapmanız gereken, dış kısımdaki panjurun üst panosunu sökmeniz gerekmektedir. Söktükten sonra yanlış yere sarılan ipi ya keserek yerinden çıkarabilirsiniz veya panjur kasnağını çevirerek ipi boşa çıkarmayı deneyerek kurtarabilirsiniz.

Lamelleriniz takılmışsa panoyu sökmeden elinizi ara boşluğa doğru sokarak, kaymış olan lameli düzeltebilirsiniz.

Panjurunuzu hareket ediyor ama inmesinde ve çıkmasında zorlanıyorsa bunun sebebi, panjurların hareket ettiği yan kısımlarındaki rayların daralmasından kaynaklanır. Bunu düzeltmek için yapmanız gereken, çekicin arka kısmı, yani sapını kanala sokarak sağa ve sola doğru çevirin, raylarınızı hiç bozmadan ve zarar vermeden genişlemesini sağlamış olacaksınız.

Elbette panjur sıkışması ile ilgili birçok arıza söylenebilir. Bizleri arayın bu konuda sizlere yardımcı olalım, eğer sizlerin çözemeyeceği bir problem ise servis yazdırarak uzman ekibimizi sizlere yönlendirebiliriz.

 

Panjur tamiri nasıl yapılır konusuna değinmek istedik. Panjur tamiri denilince panjurun birden çok arızasına yönelik bilgilerin ve bu arızların nasıl çözümlendiği ile ilgili uzun bir anlatım gerekmektedir. Her oluşan panjur arızası aynı gözükse de kaynaklandığı sebepler farklıdır.

Örneğin panjurunuzun ipi çekmenize rağmen panjurunuz yukarı doğru hareket etmiyorsa ve ip hareket etmiyorsa bu durumun birden fazla nedeni vardır.

  • Panjur kasnağınız kırılmış olabilir.
  • Kasnağa bağlı ipler kopmuş olabilir.
  • Panjur ipiniz kasnak yuvasına değiş dış kısmına sarılarak sıkışmaya neden olmuştur.
  • Panjur plastikleriniz yerinden kayarak takılıyor olabilir.

Yukarıdaki örnek gibi diğer panjur arızlarında da sorunlar ve nedenler farklı olabilir.

Panjurunuz ile ilgili bilgi almak için bizleri arayın. Sizlere panjur tamiri nasıl yapılır hakkında bilgilendirelim. Arızanızın ne olduğunu ustalarımızdan öğrenerek tamirini yapabilir misiniz veya yapamazsınız siz karar vermiş olursunuz.

 

Panjur ipleri özel olarak sürtünmelere uzun süre dayanabilecek şekilde üretilir. Panjur ipleri öncelikle sürtünmeden dolayı aşınıp incelerek kopar. Bir diğer etken ise dış hava koşullarının etkisi yıpranmasında büyük rol oynar.

Panjur ipleri ortalama 5 yıl dayanacak şekilde üretilir. Kullanmanıza ve montaja bağlı olarak bu zaman dilimi azabilir veya yükselebilir.

Panjur iplerinin genelde sıkça kopma nedeni montaj hatalarından kaynaklanmaktadır.

Bir müşterimizden söz ederek bu konuya örnek olmasını sağlayalım.

Panjur ipleri ile ilgili ciddi sıkıntıları vardı. Her 4 ayda bir panjur iplerini değiştiriyordu. Daha önce değiştiren firmalara bu konuda şu an çok kızgın olduğunu söyleyebiliriz.

Panjur ipi İcn bizi arayarak, bugüne kadar toplam 30000’a yakın panjur ipi değiştirdiğini, ama hepsi çok yakın sürede koptuğunu söyledi. Tahmini kullanılan panjur iplerinin kalitesiz olduğunu düşünerek sorunumu çözebilir misiniz diye talepte bulundu.

Teknik ekibimiz Siz Deyerli Müşterilerimize  evine giderek sorunun nereden kaynakladığını araştırarak, sorunlu panjuru kalıcı olarak çözdü.

problemi, panjur montajı yapılırken hatalı montaj sonrasında kaynaklanan sıkıntıydı. Panjur ipi eğimli bir şekilde kavisli olarak hareket ediyordu. Bu durumda panjur ipinin geçtiği deliklere baskı yaparak hareket ettiği için sürtünme oranı diğer normal panjur sistemlerinden kat ve kat daha fazlaydı.

Pencere ve panjur dikmenin üstünde bulunan delikler birbirini karşılamadığından ve panjur iplerin sürtünmesini azaltmak amaçlı kullanılan ve deliklerin üstüne konulan makaraların yanlış ve eğik takılmasından dolayı  ipleri deliklerin içindeki çapaklara, metal malzemelere sürterek geçtiğinden panjur ipleri 4 ay içinde kopuyordu.

Panjurun montaj hatalarını düzelterek, makaraların yerlerini ve deliklerin içinde kalan çapak ve metalleri düzelterek kalıcı çözüm sunduk. değiştirdiğimiz ipleri 3’ncü yılını doldurdu.

 

Uzaktan kumandalı motorlu panjur sistemleri günümüzde en çok kullanılan ürünlerdir. Genel olarak mağaza kapı önlerinde, garaj kapılarına, sanayi veya depo giriş kapılarına ve aynı zamanda artık evlerimizin pençelerine uygulanan dayanıklı ve güvenlikli bir sistemdir.

Kumandalı Panjur Arızaları Nelerdir?

En çok karşılaştığımız ve ekiplerimizin servislerde karşılaştıkları sorunları analiz ederek sizlerle paylaşmak istedik.

Kumandalı panjur sisteminiz eğer çalışmıyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Öncelikle yapmanız gereken kumandanızın çalıp çalışmadığını tespit etmelisiniz. Şimdiki motorlu panjur sistemlerinin kumandalarında ışık bulunmaktadır. Siz düğmeye bastığınızda kumandanın üstündeki ışık yanar, eğer ışık yanmıyorsa kumandanızın iki arızası olabilir. İlki pili bitmiş olabilir veya kumanda bozulmuştur.

Kumandanızda ışık yanıyor ama gene panjurunuzun motoru çalışmıyorsa, sorunuzun nedeni alıcı kısmında olabilir. Bunun testini sizlerin yapması bir zor olabilir. Alıcılar dış kısımdaki kutunun içinde bulunmaktadır. Kutuyu açıp alıcıya ulaşmanız gerekir. Öncelikle elektriğin alıcıya ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeli ve sonra kumandayı ona yaklaştırarak tekrar denemelisiniz. Elektriğin olmasına rağmen hala çalışmıyorsa alıcınız bozulmuş olabilir. Ama bu motorun bozulmadığı anlamına gelmez.

Motor için manuel ayar kısmından veya direk elektrik vererek motorun çalışıp çalışmadığı anlaşılabilir. Her iki arızada da motorun veya arızalı ise sadece alıcının değişmesi gerekecektir.

Diğer bir arıza türü ise kumandaya bastığınızda motor sesini duyuyor ama panjur hareket etmiyorsa sebebi içinde bulunan çelik askılıkların kopmasındandır. Çelik askılıklar değişerek sorun giderilir.

Yukarıda anlatılan arızalar, en çok karşılaştığımız ve çözüme nasıl ulaştırdığımız hakkında kısa bilgilerdir. Panjur arızları hakkında bilgi almak için bizleri arayabilir, teknik destek alabilirsiniz.

Panjur Nedir

Panjur, çok eskilere dayanmakta olan ve günümüze kadar gelişerek hala en çok kullanılan ürünler arasında yer alan bir sistemdir.

Eski dönemdeki evlerin pencerelerin, dış hava koşullarından korumak ve aşırı soğuklara, güneş ışıklarına karşı yalıtım yapması için pencere önlerine panjur yapılırdı. İlk panjur sistemleri günümüzdeki gibi değil sağa ve sola dışa doğru açılan ahşap çerçevelerden oluşan ikinci bir pencere sistemiydi.

Şimdi ise yerlerini ipli klasik panjur ve motorlu panjur ürünleri yerlerini aldılar. Bir mekanizma kurularak artık eskisi gibi değil yukarı doğru toplayarak veya öne doğru açarak güneş ışınlarından, indirerek soğuk hava şartlarından korunmanızı sağlıyor. Estetik görünümü ve kullanım kolaylığından herkesin tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Otomatik Panjur Tamiri

Otomatik panjur tamiri gerektiren birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimizin değerlendirdikleri ve en çok tamiri yapılan arızları bu sayfamızda değinmek istedik.

Otomatik Panjur Lamelleri Hareket Etmiyor?

Kumandaya bastığınızda veya butona motorun sesini duyuyorsanız korkmayın, ciddi bir arıza durumu yok demektir. Genelde bu tip arızalarda, iç kısımda lamellerin bağlı oldukları çelik askılıklar bulunmaktadır. Bu çelik askılıklar kasnak demirine bağlıdır. Mekanizma yani, motor çalıştığında kasnak demirine hareket vererek askılıklarla beraber, lamelleri sarmaya başlar. Bahsedilen arıza askılıklarınız kopmuş veya yerinde çıkmış olabilir.

Çözümü: Dış kısımdaki pano sökülerek, içindeki askılıklar değişir veya yerine takılır. Bir daha çıkmaması içinse vidalama ile sabitlenir. Eğer kırılma gibi bir durum varsa öncelikle kırılmasına neyin neden olduğu tespit edildikten sonra çelik askılıklarınız değişir.

Otomatik Panjurum Çalışmıyor?

Butona bastığınızda motordan ses gelmiyorsa, bu durumun birçok nedeni olabilir.

Birinci Neden: Panjurunuz kumandalı ise kumandanın pili bitmiş olabilir. Butonlu ise bağlı olduğu elektrik tesisatında kısa devre veya yerinden çıkmış, iyi sıkıştırılmamış kablo ucu olabilir.

İkinci Neden: Panjurunuz kumandalı ise alıcısı yanmış veya beyni karışmış olabilir. Tek bir çözümü vardır. Alıcının değişmesi.

Üçüncü Neden: Otomatik panjur motoru yanmış olabilir. Tek çözümü motorunuzun yenisi ile değişmesidir.

Yukarıdaki bahsedilen arızalar en sık karşılaştığımız sorunlarıdır. Otomatik panjurunuzun bu tip arızları varsa işi uzmanından destek alın. Önemli olan tamir etmek değil, önemli olan arızanın neden ve nasıl gerçekleştiğini bulmak önemlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
WhatsApp Canlı Destek